Najlepsza usługi prawnicze w Gdyni
Wysoka jakość Kancelaria prawnicza Gdańsk? Swoją wiedzą na temat prawnych aspektów m.in. rozwodu i alimentów dzielimy się w poszczególnych zakładkach naszej strony internetowej. Zajmujemy się także sprawami z zakresu prawa cywilnego, w tym przede wszystkim o zasiedzenie. Nasza Kancelaria świadczy również pomoc prawną w sprawach karnych. Do każdej sprawy przygotowujemy precyzyjną strategię. Wspieramy Klientów na wszystkich etapach postępowania sądowego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, a także przed Sądami Rejonowymi w Gdyni, Sopocie, Gdańsku i Wejherowie. Widzieć dodatkowy informacja na tej stronie o rozwód gdynia.
Trzeba pamiętać, że wyrok w sprawie rozwodowej ponosi za sobą bardzo daleko idące konsekwencje. W wielu przypadkach dochodzi do obciążenia stron obowiązkiem alimentacyjnym na całe życie. Procesu rozwodowego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Istotne jest, aby nad interesami stron czuwała osoba, która zajmuje się tego typu sprawami na co dzień. W szczególności wtedy, kiedy nasz przeciwnik procesowy korzysta z pomocy pełnomocnika. Adwokaci wiedzą, z jakich instrumentów procesowych korzystać, aby zabezpieczyć interesy swoich Klientów. Ta wiedza jest niezbędna zwłaszcza w obecnym stanie prawnym, w którym procesy sądowe są niezwykle sformalizowane. Bez wiedzy procesowej można przegrać sprawę pomimo tego, że w rzeczywistości ma się rację. Adwokat wie także kiedy złożyć odpowiedni wniosek procesowy i w jakim czasie należy to zrobić.
Co to jest ubezwłasnowolnienie? Ubezwłasnowolnić można osobę, która ukończyła 13 lat i wskutek choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, nie jest w stanie kierować swoim postępowaniem. Wówczas wnosi się o ubezwłasnowolnienie całkowite, bądź też ubezwłasnowolnienie częściowe, gdy osoba potrzebuje tylko pomocy do prowadzenia swoich spraw. Dla ubezwłasnowolnionego całkowicie ustanawia się opiekuna, a dla ubezwłasnowolnionego częściowo ustanawia się kuratora.
Renegocjowanie umów: Pandemia koronawirusa powoduje, że sytuacja na rynku staje się dramatyczna. Tylko w marcu tego roku 48 tysięcy przedsiębiorców zawiesiło prowadzenie działalności gospodarczej. Dla wielu przedsiębiorców oznacza to konieczność renegocjacji bądź nawet rozwiązania umów zawartych z ich kontrahentami biznesowymi. W wielu przypadkach występuje również potrzeba rozwiązania umów najmu lokali usługowych.
Co z firmą po śmierci przedsiębiorcy? Przepisy ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej i innych ułatwieniach związanych z sukcesją przedsiębiorstw wskazują, że pozostawioną w spadku firmą może od razu kierować wskazana przez zmarłego osoba. Do czasu zakończenia postępowań spadkowych firma może normalnie funkcjonować, zatrudniać pracowników i realizować dotychczas zawarte umowy. Czytać dodatkowy informacja na tej stronie o https://czaplewski-kancelaria.pl/.
Comments
Comments are closed.